آیا اوتیسم نوعی آسیب مغزی است؟

0
331
اوتیسم-نوعی-آسیب-مغزی
اوتیسم-نوعی-آسیب-مغزی

اوتیسم نوعی آسیب مغزی است.

بحث اصلی در جهان دنیای علوم پزشکی در جهان امروز یک بیماری عمده در زمینه اوتیسم وجود دارد. اکنون سوال این است که آیا اوتیسم نوعی آسیب مغزی است یا خیر. و پاسخ بله، آسیب مغزی است. اوتیسم نوعی اختلال رشد است.

مخچه، منطقه آسیب دیده مغز در اوتیسم

این اختلال پیچیده مغزی مانع ارتباط، ایجاد ارتباط با دیگران و به طور کلی به محیط اطراف می شود.
با توجه به یافته های اخیر، به نظر می رسد مخچه منطقه آسیب دیده از اتوسیت است.
شدت ناهنجاری های مرتبط با مخچه نه تنها بر عملکرد مغز، بلکه در رشد آن تاثیر دارد. بنابراین، این باعث ایجاد اوتیسم می شود . احتمالا افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند، در طول زایمان به مخچه آسیب رسیده است.

عوامل-ابتلا-به-اوتیسم
عوامل-ابتلا-به-اوتیسم

عوامل ابتلا به اوتیسم

علت اصلی اوتیسم نه تنها ژنتیکی است، بلکه وابسته به عوامل محیطی است. تقریبا ۱۰ ژن ژنوم انسان رنج می برند. عفونت هایی که ممکن است در دوران بارداری و زایمان اتفاق افتاده نیز به عنوان یکی از علل اصلی اوتیسم در نظر گرفته شود. این اختلال مغزی نیز اثر مصرف مواد مانند کوکائین و الکل است. مطالعات نیز عفونت سرخجه را به اوتیسم نسبت داده اند.

اتفاقی که در اوتیسم می افتد این است که خوشه ای از ژن ها تحت شرایط خاص محیطی دیگر رفتار می کنند و در نتیجه باعث تغییر تقریبا دائمی در مغز می شود. عفونت های شدید ویروسی و یا قرار گرفتن در معرض تابش یا مواد شیمیایی، تغییرات ناگهانی شدید در الگوهای متابولیسم و یا مصرف مواد مضر، هر چیزی ممکن است باعث بروز اوتیسم باشد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 4 =