گاهی فقط یک نگرش تازه، مجموعه ای جدید مهارت، می تواند شرایط مناسب را فراهم کند

ک روز Tapiwa Chiwewe که در جوهانسنربری رانندگی می کرد، متوجه توده بزرگی از آلودگی هوا شد که در سراسر شهر دیده می شد. او کنجکاو و نگران بود اما متخصص محیط زیست نبود، بنابراین برخی از تحقیقات را انجام داد و کشف کرد که نزدیک به ۱۴ درصد از کل مرگ و میر در سراسر جهان در سال ۲۰۱۲ ناشی از آلودگی هوا خانگی و محیطی است.

با این دانش و تمایل به انجام کاری در مورد آن، Chiwewe و همکارانش پلتفرمی را کشف کردند که روند آلودگی را کشف می کند و به برنامه ریزان شهر کمک می کند تصمیمات بهتر بگیرند.

چیو می گوید: “گاهی اوقات فقط یک چشم انداز تازه، یک مجموعه جدید مهارت، می تواند شرایط مناسب را برای چیزی که قابل توجه است را فراهم کند. “و شما باید به اندازه کافی تلاش کنید”.

ابری بزرگ از آلودگی هوا

چند سال پیش وقتی به محل کارم در ژوهانسبورگ , جنوب آفریقا, می رفتم، متوجه غباری در اطراف شهر شدم. این مسیر رانندگیم در اکثر روزهاست برام عجیب بود که چرا قبلا بهش توجه نکرده بودم.

ژوهانسبرگ بخاطر افق آسمانش معروف است که من آن روز صبح به سختی می توانستم ببینم ، خیلی طول نکشید که متوجه شدم به یه ابر بزرگ از آلودگی هوا نگاه میکنم.

فرق بین محیط زیست زیبایی که میشناختم با این افق غرق شده در دود چیزی را در درون من بیدار کرد. من ترسیدم از اینکه این شهر با غروب های روشن و زنده تسلیم مه و دود کدر شود.

در آن لحظه , احساس غیرت کردم که کاری انجام بدم، اما نمیدونستم چکاری میتوانم بکنم. تمام چیزی که میدونستم این بود نمیتونستم با خیال راحت بمونم چالش اصلی این بود که خیلی درباره علم محیط زیست و مدیریت کیفیت هوا یا شیمی جوی را نمیدانستم.

من یک مهندس کامپیوتر هستم. کاملا مطمئن بودم که نمیتونم برای حل مشکل آلودگی کد بنویسم ، من کی بودم که بتونم کاری برای این مسئله بکنم؟ اما من یک شهروند بودم.

تحقیق درباره آلودگی هوا

گاهی وقتا جنبه فکری منحصر به فردی که دارید می تواند منجر به تفکر غیر متعارف شود که مشکل را حل کند اما شما باید به انداره کافی تلاش کنید.

اول باید درباره آلودگی هوا اطلاعات کسب می کردم، بنابراین چند تحقیق پایه ای انجام دادم، و متوجه شدم که آلودگی هوا بزرگترین خطر سلامت محیط زیست در دنیا است. داده های سازمان بهداشت جهانی نشان میدهد تقریبا ۱۴درصد تمامی مرگ و میرها در سال ۲۰۱۲ به علت آلودگی هوای خانگی و محیط بوده است، با بیشترین میزان در کشورهایی با درآمد کم و متوسط آلودگی هوای به تنهایی هر سال باعث مرگ و میر بیشتر از مالاریا و ایدز میشود.

در آفریقا مرگ های نا بهنگام از بهداشت ناسالم یا سوتغذیه دوران کودکی از رقابت با مرگ هایی به علت آلودگی هوا بازمانده است. طبق مطالعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه حالا در شغل من , مرزهای جدیدی را برای هوش مصنوعی کشف می کنم، جایی که رابطه همزیستی بین انسان و ماشین است می تواند مفید باشد و به ما در تصمیم گیری ها کمک کند.

به کارگیری مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی

مراقبت-های-هوش-مصنوعی
مراقبت-های-هوش-مصنوعی

من یک ایده را درباره اینکه چطور می توانم موقعیت را بهبود بخشم شروع کردم. با پرسش ساده ای از خودم که چطور می توانم به طور معنی دار مهارتم در مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی و از تخصص افرادی که با من کار میکنم را بکار گیرم.

همانطور که من درباره آلودگی هوا فکر کردم، مشخص شد که نیاز به تصمیمات بهتر داریم؛ در مورد اینکه چطور آلودگی هوا را میدیرت کنیم. و با توجه به مقیاس مشکل، لازم بود آن را با همکاری انجام دهیم. بنابربراین تصمیم گرفتم کسانی که در این زمینه کار می کنند را بشناسم.

با مقامات شهر ژوهانسبورگ و دیگر شهرهای اطراف شروع به گفت و گو کردم و حتی جامعه علمی محلی را درگیر این موضوع کردم. روند ملاقات ها به من در فهم عمیق تر این مشکل کمک کرد. همچنین به من کمک کرد تا به تله نیفتم، گاهی اوقات هم حرفه های من هنگامی که بدنبال نوآوری هستند در دام میفتند، ما تلاش میکردیم تا تکنولوژی ای را ارائه دهیم قبل از اینکه قاطعانه مشکل را در دست بگیریم.

مدیریت-آنلاین-کیفیت-هوا
مدیریت-آنلاین-کیفیت-هوا

ایده مدیریت آنلاین کیفیت هوا

می خواستم یک پلت فرم مدیریت آنلاین کیفیت هوا درست کنم که روند آلودگی را معلوم کند و معین کند چه نتایجی می توان در آینده انتظار داشت. من مصمم بودم که نظرم به یک راه حل عملی تبدیل می شود، اما با تردید رو به رو شدم و هیچ تضمینی برای موفقیت نداشتم.

آنچه داشتم یک مجموعه بسیار خاص از مهارت های مهندسی بود، مهارت هایی که من طی شغلم که طی سالها بدست آورده بودم و برای افرادی که بر روی مشکل آلودگی هوا مشغول به کار بودند، جدید بودند. من دریافتم گاهی وقت ها یک جنبه فکری تازه، مجموعه ای از مهارت های جدید،می تواند شرایط را برای تحقق مسئله قابل توجهی اصلاح کند.

سیستم های پشتیبانی تصمیم‌گیری برای کیفیت آب و هوا در ابر

اراده و تخیل ما یک نور هدایت کننده است، که ما را قادر به طراحی مسیرهای جدید و حرکت از میان موانع می کند. با فهم دقیق تر درباره مسئله آلودگی هوا و دسترسی به منبع بیش از یک دهه با ارزش از داده ها درباره میزان های آلوکننده هوا و شرایط هواشناسی در داخل و اطراف ژوهانسبورگ من و همکارانم از جنوب آفریقا و چین، سیستم های پشتیبانی تصمیم‌گیری برای کیفیت آب و هوا که در ابر ساکن هستند را ساختیم.

این نرم افزار داده های تاریخی و واقعی را تجزیه و تحلیل می کند، برای کشف روند فضایی-زمانی در آلودگی و بعد ما از ماشین جدید یادگیری خودکار برای پیش بینی میزان آلودگی در آینده برای برخی روزهای آلوده پیش از موعد استفاده کردیم. این بدین معناست که شهروندان می توانند تصمیم بهتری درباره رفت و آمدهای روزنه شان و همینطور درباره اینکه کجا زندگی کنند، بگیرند.

ما می توانیم پیش از وقت حوادث نامساعد آلودگی را پیش بینی کنیم، آلوده کننده های قوی را شناسایی کنیم تا از کارکردشان جلوگیری شود.

دستآوردهای نرم افزار پیش بینی کیفیت هوا

ما یک نمونه از فناوریمان را کامل کردیم و طی یک دوره ۱۲۰ روزه در تمام آفریقا جنوبی اجرا شد.

دستآوردها پس از اینکه همبستگی نزدیکی بین داده های پیش بینی شده و اطلاعاتی که ما در زمین گرفتیم بدست آمد تائید شدند.

در طی رهبریمان ما دارایی مطابق با عصر تکنولوژی و پیشرو با جهان را به ارمغان آوردیم که می تواند پیش بینی کیفیت هوا را انجام دهد با نتیجه و و دقت بی سابقه به نفع شهری است که من در یک صبح زمستانی نه چندان دور به آنجا می رفتم، و با خودم فکر کردم، “یک چیزی اینجا نادرست است.

نمی دانم چه کاری باید انجام داد ” بنابراین نکته در این جا است: چی می شد اگر من مشکل آلودگی هوا را بیشتر بررسی نمی کردم اگر من بعضی از نگرانی ها راجع به وضعیت محیط زیست نشان نمی دادم و فقط امیدوار می بودم که کسی یا جایی مراقب این مسئله هست چه می‌شد؟ چیزی که یاد گرفتم این هست،

زمانی که یک تلاش چالش انگیز را شروع می کنید که پیش برنده انگیزه ای می شود که قاطعانه باورش دارید، مهم است که روی امکان موفقیتتان تمرکز کنید و نتایج کار نکردن بر روی آن را را درنظر بگیرید.

سختی و مخالفت ها نباید ما را گیج کند، بلکه این باید انگیزه ما را بیشتر کند. بنابراین , هرجای دنیا که هستید دفعه بعد که فهمیدید که کنجکاوی ذاتی دارید که دارد تحریک می شود، و درباره چیزی هست که بهش اهمیت میدید، از آن استقبال کنید.

و شما ایده های عجیب و جسورانه دارید, و شاید این خارج از حوزه تخصص شماست, از خودتان این را بپرسید: چرا که نه؟ چرا جلو نرم و با مشکل گلاویز نشوم به بهترین شکلی که به روش خودتان می توانید انجام بدهید؟ ممکن است غافلگیر شوید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + fifteen =