روش های درمان بیماری کرون

0
438
روش-های-درمان-بیماری-کرون

 تاثیر داروهای تعدیل کننده سیستم ایمنی در درمان بیماری کرون

درمان مشخص و قطعی برای این بیماری شناسایی نشده است ، تلاش‌ها در طول درمان در به کنترل در آوردن بیماری است ، انتخاب دارو به ناحيه درگير در دستگاه گوارش و علائم موجود بستگي دارد ، داروها به وسیله ی جلوگیری از التهاب روده نقش موثری در بهبود فرد را دارند .
سولفاسالازين ، آمينوساليسيلات ، گلوکوکورتيکوئيد و داروهاي تعديل کننده سيستم ايمني از داروهايي هستند که مي توانند در درمان بيماري کرون موثر باشند .

 

دارو

 

داروهای موثر در درمان بیماری کرون
۱- داروهای ضد التهاب :

اولین گروه از داروهایی هستند در شروع درمان از آنها استفاده می شود . اغلب آمینوسالیسیلات جز اولین داروهایی هست که در درمان به کار می‌رود .

۲- داروهای آنتی‌بیوتیک :

مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک می‌تواند میزان ترشح از زخم‌ها و فیستول‌های ایجاد شده توسط بیماری کرون را کاهش دهد . علاوه بر این مصرف این داروها می‌تواند باعث از بین رفتن باکتری‌های بد و خارجی فعال در روده شود که در عمل با التهاب روده ارتباط دارند .

۳- داروهای بیولوژیک :

در مواردی که بیماری کرون شدید باشد ، پزشک ممکن است از داروهای بیولوژیک برای درمان التهاب و عوارض ناشی از بیماری استفاده کند . به این ترتیب مصرف داروهای بیولوژیک می‌تواند از رشد پروتئین‌های خاص که عامل ایجاد التهاب هستند ، جلوگیری نماید .

عمل جراحی

جراحی نیز یک راهِ دیگر درمانی است . در طول این جراحی پزشک بخش‌های آسیب‌دیده از مسیر گوارش را برداشته و بخش‌های سالم باقیمانده را به یکدیگر متصل می‌کند .
جراحی تنها در مواردی توصیه می‌شود که :

انسداد روده به‌وجود آمده باشد .
علاوه بر درمان‌های دارویی صحیح ، علایم پایدر مانده باشند .
فیستول‌ها برخلاف درمان‌های دارویی بهبود نیابند .

 

عمل-جراحی

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − twelve =