تعریف مهندسی رباتیک

مهندس رباتیک اکثر وقت خود را برای طراحی برنامه های مورد نیاز برای ساخت ربات ها صرف خواهد کرد. آنها همچنین فرآیندهای لازم را برای ربات به درستی اجرا می کنند.
بعضی از این متخصصان نیز مسئول طراحی ماشین هایی هستند که در واقع ربات ها را جمع می کنند. هنگامی که مرحله طراحی تکمیل شد، آنها طرح را جمع آوری می کنند و یک طرح واحد ارائه می دهند.

این مهندسین، مسئول ایجاد انواع مختلفی از ربات هایی است که برای تکمیل انواع وظایف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از ساختن یک ربات، مهندس ابتدا دقیقا همان چیزی را که ربات برای آن استفاده می شود را تعیین می کند و شیوه ای که هدف آن را انجام می دهد، تعیین می کند.

برای این متخصصان، فرآیند ساختمانی زمان زیادی را صرف خواهد کرد. ربات ها بسیار فنی هستند و کار می تواند بسیار دشوار باشد. به همین دلیل مهندس رباتیک تنها در چندین پروژه در تمام دوران حرفه ای کار خود شرکت می کند.

وظایف-یک-مهندس-رباتیک
وظایف-یک-مهندس-رباتیک

وظایف یک مهندس رباتیک

وظایف روزمره یک مهندس رباتیک عبارتند از :

  • ۱- ساخت، پیکربندی و تست ربات
  • ۲- طراحی سیستم های نرم افزاری برای کنترل سیستم های رباتیک مانند ربات های مورد استفاده برای تولید.
  • ۳- طراحی سیستم های خودکار رباتیک که برای افزایش سطح تولید و دقت در یک صنعت خاص استفاده می شود.
  • ۴- تجزیه و تحلیل و ارزیابی نمونه های اولیه و سیستم های رباتیک که آنها ایجاد کرده اند. این به طور کلی یک وظیفه بی پایان است، زیرا تکنولوژی به طور مداوم در حال تغییر و پیشرفت است.
  • ۵- بررسی و تایید برآورد هزینه ها و محاسبات طراحی.
  • ۶- خدمت به عنوان پشتیبانی فنی برای سیستم های رباتیک که آنها ایجاد کرده اند.
  • ۷- برنامه های آموزشی برای ربات ها.
  • ۸- انجام تحقیقات در طراحی و عملکرد اجزای سازنده سیستم های رباتیک.

محل کار مهندس رباتیک چگونه است؟

مهندسان رباتیک به طور معمول بیشتر وقت خود را در آزمایشگاه و دفتر خود می گذارنند. زمانی که در آزمایشگاه هستند، بر روی قطعات کوچک مکانیکی کار می کنند که اجزای ربات بزرگتری هستند که آنها ایجاد می کنند و زمانی که در دفتر خود هستند بر روی برنامه ها و نوشتن مقالات خود کار می کنند.

در یک هفته کاری معمولی ۴۰ ساعت کار می کنند. با این حال، زمانی که بر روی پروژه ای کار می کنند برنامه هفتگی آنها به طور قابل توجهی تغییر می کند. برای برخی از پروژه ها ممکن است ساعت ها به عنوان اضافه کاری هم کار کنند و در برخی از پروژه ها سفرهای کاری دارند.

به طور معمول، ربات ها در صنعت خودرو در خطوط مونتاژ خودرو استفاده می شود. حدود ۹۰ درصد از تمام ربات های ایجاد شده در این صنعت استفاده می شود. با این حال، شما همچنین می توانید این متخصصان در بسته بندی مواد غذایی، ساختمان لوازم خانگی و صنایع الکترونیکی را پیدا کنید.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 2 =