عوامل ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر

0
400
عوامل-ابتلا-به-سندرم-روده-تحریک-پذیر

 عوامل ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر چیست؟

عوامل ابتلا به سندرم روده تحریک ‌پذیر دقیقاً مشخص نیست ، اما عامل‌های متعددی در بروز این بیماری نقش دارند .
عواملی که احتمال ابتلای فرد به سندرم روده تحریک پذیر را افزایش می دهند ، شامل بعضی از غذاها همچون شیر ، شکلات و …، استرس و تغییرات هورمونی در زنان ( در دوران قاعدگی و یا قبل و بعد از آن ) ، بعضی از انواع آنتی بیوتیک ها ، عفونت در دستگاه گوارش و عوامل ژنتیکی می باشند .
همه افراد ممکن است مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر شوند ، اما افراد جوان ( زیر ۳۵ سال ) ، زنان و افرادی که در خانواده شان سابقه این بیماری وجود دارد ، در خطر بیشتری می باشند .

 

سندرم-روده-تحریک-پذیر

 

سندرم روده تحریک پذیر چه تاثیری بر حرکت روده می گذارد؟

دیواره‌های روده با لایه‌هایی عضلانی پوشیده می‌شوند که هماهنگ با یکدیگر همان‌طور که غذا را از شکم به مجرای روده و راست روده ( رکتوم ) حرکت می‌دهند منقبض و یا شل می‌شوند . هنگام ابتلا به این عارضه، انقباض‌ها قوی‌تر می‌شوند و بیش از حالت طبیعی طول می‌کشد و باعث ایجاد گاز فراوان در روده ، نفخ و اسهال می‌شود ؛ یا عکس این حالت رخ می‌دهد ، یعنی با ضعیف‌تر شدن انقباض‌ها عبور غذا آهسته می‌شود و در نتیجه مدفوع سفت و خشک می‌گردد .

ناهنجاری‌های سیستم عصبی دستگاه گوارش نیز در بروز سندرم روده تحریک پذیر بی‌تأثیر نیست و باعث می‌شود تا فرد هنگام کشیده شدن شکم به دلیل خروج گاز یا مدفوع بیش از حد طبیعی احساس ناراحتی کند .
عدم هماهنگی بین سیگنال‌های مغز و روده واکنش غیرطبیعی را به دنبال دارد که معمولاً در فرایند هضم رخ می‌دهد ، درد ، اسهال یا یبوست پیامد این واکنش شدید است .

محرک های موثر در سندرم روده تحریک پذیر

تمام بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک‌ پذیر به محرک یکسانی واکنش نشان نمی‌دهند .
بعضی از این محرک ها عبارتند از :

تغذیه و رژیم غذایی :

علت حساسیت داشتن یا عدم تحمل به بعضی از غذاها در این بیماری هنوز به درستی مشخص نشده است و تحقیقات بیشتری به منظور شناخت دقیق‌تر نقش آلرژی غذایی در سندرم روده تحریک پذیر مورد نیاز است ، بسیاری از بیماران با خوردن بعضی ازغذاهای معین دچار تشدید علائم می‌شوند . به عنوان مثال مصرف شکلات ، شیر و الکل منجر به یبوست یا اسهال مي‌شوند و نوشیدنی‌های کربوناته ( نوشابه‌های گازدار ) و برخی میوه‌ها و سبزیجات باعث نفح و ناراحتی گوارشی در افراد مبتلا به این سندرم مي‌شوند . چنانچه بعد از خوردن لبنیات ، غذاهای حاوی کافئین ، یا شیرینی و آدامس بدون شکر ، درد و گرفتگی شکمی و نفخ را تجربه مي‌نمایید باید بدانید که مشکل شما سندرم روده تحریک پذیر نیست ! بلکه در واقع بدن شما قادر به تحمل لاکتوز موجود در لبنیات و یا کافئین و یا سوربیتول موجود در شیرین‌کننده‌هاي مصنوعی نیست .

استرس و فشار روانی :

استرس علائم بیماری شما را تشدید مي‌کند ولی علت ایجادکننده آن‌ها نیست .

هورمون‌ها :

از آن رو که زنان دو برابر بیش از مردان به سندرم روده تحریک‌ پذیر مبتلا می‌شوند ، محققان معتقدند که تغییرات هورمونی در بروز این بیماری تأثیرگذار است . بسیاری از زنان اظهار مي‌نمایند که در نزدیکی دوران قاعدگی خود و یا در طول این دوران علائم بیماری آن‌ها تشدید مي‌یابد .

سایر بیماری‌های روده ای :

گاهی اوقات بیماری‌های دیگری مانند اسهال عفونی حاد ( اسهال و استفراغ ) یا افزایش بیش از اندازه باکتری‌ها در روده ( رشد بی‌رویه باکتری‌ها ) می‌تواند محرک IBS باشد .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × one =